„Zaboravljanje“ možda nije loša stvar – ono je možda funkcionalna karakteristika mozga
Neuronaučnici su objavili početne nalaze iz eksperimenata u pogledu ideje da „zaboravljanje“ možda nije loša stvar i da možda predstavlja oblik učenja.
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Dragana B.
Ne bi bilo lose, kad bi ta zaboravljanja bila selektivna ,tj zaboraviti ,neke lose trenutke ,u zivotu ,a ostaviti one lepe???Medjutim to se ne desava!Moje subj.mislj.je da ljudi sa velikim kapacitetima i pamecu, vise obolevaju od "zaboravnosti"nego koji "odmaraju mozak,"mada ,bolest ne bira!?...