• 0

Vreme čitanja: oko 2 min.

DNK detektivi – otkrivanje genetičke tajne: Letnji program u Prirodnjačkom muzeju

Vreme čitanja: oko 2 min.

Deca uzrasta od 7 do 12 godina imaju priliku da kroz ove zanimljive radionice usvoje znanje i saznaju na koji način treba da čuvaju planetu

  • 0
Prirodnjački muzej Foto: Promo/Prirodnjački muzej/Ana Kovačević

Jedinstven spoj obrazovanja, nauke i zabave može se, ovog leta, doživeti u Prirodnjačkom muzeju u Beogradu.

- U subotu, 20. jula, najmlađe posetioce očekuje još jedna radionica u okviru Letnje škole naučno – istraživačkih radionica – „DNK detektivi – otkrivanje genetičke tajne“. Svi susreti počinju u 10 sati, a zainteresovani se mogu prijaviti pozivanjem broja telefona: 069/1208303 – saopštio je Prirodnjački muzej.

Ova inicijativa, dodaje se, ima cilj pružanja edukativnog i zabavnog iskustva deci tokom leta, istovremeno promovišući interesovanje za prirodne nauke. Deca uzrasta od 7 do 12 godina imaju priliku da kroz ove zanimljive radionice usvoje znanje i saznaju na koji način treba da čuvaju planetu.

Do sada je održano sedam radionica u prostorijama Prirodnjačkog muzeja, u Njegoševoj 51.

Takođe, u toku je izložba „Biljka kao začin. U carstvu boja, mirisa i ukusa“ autora dr Uroša Buzurovića koja će biti otvorena do 20. avgusta.

- U pravom vatrometu boja i kaleidoskopu oblika 39 začinskih biljaka, smeštena je ova kompleksna, a prijemčiva izložba koja nas upoznaje sa biološkim poreklom i istorijatom začina, njihovim uticajem na velika geografska otkrića, političke i ekonomske uspone i padove – navode iz Prirodnjačkog muzeja.

Podsećanja radi, ukoliko vas put nanese do Vršca, u Gradskom muzeju tog vojvođanskog grada, možete pogledati gostujuću izložbu Prirodnjačkog muzeja „Fosili kao odrazi prošlosti“. Ovo svojevrsno putovanje kroz vreme predstavlja preko sedamdeset izloženih vrsta – od najstarijih puževa i školjki, koje datiraju iz eocenskih naslaga pre 38 miliona godina, do kljova i vilica mamuta koji su tokom ledenog doba gospodarili našim krajevima, pa sve do replika svetski poznatih fosila poput „Lusi“.

U sam smiraj leta, od septembra meseca, publika će imati priliku da uživa u novoj izložbi Muzeja, koja će biti još jedna sjajna tačka na putu, dok čekamo otvaranje nove zgrade.

Sve informacije o aktivnostima muzeja možete pronaći na sajtu Muzeja ili se informišite putem Fejsbuk i Instragram stranice Prirodnjačkog muzeja u Beogradu.

(Telegraf Nauka)

Video: Gruber: Zadovoljna sam saradnjom Srbije i SAD u oblasti nauke

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Nauka Telegraf zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>