Ko pobeđuje u okršaju čoveka i terminatora? Evo šta je pokazao naučni eksperiment koji ih je suprotstavio
Istraživači sa ETH Cirih uporedili 27 humanoidnih robota sa ljudima i dobili neočekivane rezultate
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Bojan
Najvažnija pitanja nisu ni dotaknuta. Kolika bi bila cena robotskog rada u odnosu na nisko plaćen rad ljudi, recimo, branje maslina u Italiji, Španiji ili rad na skeli u građevinarstvu? Ako će humanoidni robot ikad biti jeftiniji od siromaha koji to rade za hleb, margarin i salamu, ja grešim u svojoj proceni. Od šest milijardi ljudi na planeti većina živi u bedi i nemaju ni šta da jedu (Afrika ima oko 800 miliona stanovnika, Indija i Kina preko milijardu, Indonezija oko 200 miliona itd.)